Спілкуємося про СП: поради, думки і т.д.

Спілкування про СП, ідеї для СП, пошук товарів. Як робити замовлення із закордонних сайтів, допомога у виборі товару, оплата, спірні ситуації, доставка.

Повідомлення ЛЕНТОЧКА777 » 02 липня 2019, 16:41

тобто аж 17грн лишилось оргу? якщо відняти 12грн на проїзд то взагалі немає про що говорити)
Аватар користувача
ЛЕНТОЧКА777
 
Повідомлень: 7717
З нами з: 11 квітня 2014, 03:13
Репутация: 584

Re:

Повідомлення erenim » 02 липня 2019, 17:03

ЛЕНТОЧКА777 написав:тобто аж 17грн лишилось оргу? якщо відняти 12грн на проїзд то взагалі немає про що говорити)

Та мене не 17 грн цікавить, мене цікавить чи всі так рахують. Бо я завжди рахую лише % і доставку , завжди скидаю скріни оплат. А тут на моє питання про те як рахували , мене питають з якою метою я цікавлюся.І потім отака от формула :?
і я напутала не 12 замовників а 16
Аватар користувача
erenim
Комодератор
 
Повідомлень: 9232
З нами з: 09 червня 2012, 15:01
Звідки: Ювілейний (Вербова) Таня - о96628о477 , телефонувати з 11 до 19 год!
Репутация: 785

Повідомлення MiraKatya » 02 липня 2019, 17:27

Виходить, що багато яких тем типу без %, треба перевіряти, бо якесь дивне рахування витрат.
Аватар користувача
MiraKatya
 
Повідомлень: 26521
З нами з: 14 жовтня 2011, 22:25
Репутация: 776

Re:

Повідомлення Nelli88 » 02 липня 2019, 18:30

yulia2709 написав:Дівчата що робити я замовила купальник.Організатор повідомила що все є в наявності,я замовлення своє оплатила,тепер вона пише що він не прийшов,поверне гроші.В мене з нею однакові розміри,мабуть мій купальник їй сподобався.

В мене таке не раз було, може бути що не вклали, а може бути що помилково інший товар вклали або розмір,добре що постачальники адекватні і можна повернути було. Кілька разів навіть було що в ростовці взуття замість 39 чи 41 були 36 ще один або 37. Одного разу було навіть що в ростовці в коробці було кілька пар взагалі іншої моделі :shock: :shock: то я писала що нема вашого розміру , але накладну і товар завжди фоткаю про всяк випадок, хоча з замовників ніхто не запитував.
Аватар користувача
Nelli88
 
Повідомлень: 13957
З нами з: 18 листопада 2012, 21:19
Звідки: Радіозавод о966977о53-Неля Роздач на вихідних немає
Репутация: 933

Re: Re:

Повідомлення Sigma » 06 липня 2019, 20:16

Kethrin написав:
MiraKatya написав:То це не без % СП, а зі ставкою. А всі ці нюанси варто вказувати: % оргу на картку, постачальнику, НП, проїзд, смс і т. д.

Тема то в розділі без %, ставка не вказана. Лише % картки і доставка. Я взагалі вперше чую про оплату проїзду і смс. Це або включати в ставку, або робити роздачі так, щоб не створювати додаткових витрат ні собі, ні людям. На крайняк - все прописувати в умовах. А то двояка ситуація виходить..


Тобто , оргу, який живе на Північному, робити роздачі лише на Північному? Тому, що на Ювілейному - лише на Ювілейному? Якщо сильно захочуть роздати в центрі (більшість учасників хочуть роздачу саме в центрі чи на 12 шк.), нехай пішки ходять або по замовчуванню витрати на тролейбус/маршрутку за рах організатора?

Дві заплановані роздачі не в своєму районі - це плюс 16 (трол.) або 24 (маршр.) грн до загальних витрат. Якщо на всіх учасників поділити, то в середньому - 1-2 грн/з учасника. Якщо одна роздача , то сума в два рази менша.
Аватар користувача
Sigma
Модератор
 
Повідомлень: 18069
З нами з: 26 січня 2009, 13:22
Репутация: 928

Re: Re:

Повідомлення Sigma » 06 липня 2019, 21:58

erenim написав:Мене просто обурило , я оплатила відразу , не розумію чого ще маю оплачувати за стікер, кульочок , дорогу , комісію яку не оплати інщі і ще й смс не мені . Я замовляла захисне скло на телефон , мені до нього кульочка не потрібно

Подивилася СП.
Там в іншому справа.
За замовлення оплачено 26 грн (скло).
Хтось замовив на 100, 150, 200+ грн.
А витрати поділено просто на всіх учасників порівну.
Там за витрати НП логічно було поділити пропорційно сумі замовлення (якщо об'єм і вага малі) і додати гривню на доставку на роздачу, припустимо. Получилося б гривні дві приблизно з дрібного замовлення і 7 грн з крупного.
Бо при такому розділі витрат, як у темі, получається, що тому, хто замовив на 200 грн, - додано 2,5:% витрат (5 грн), а при малому замовленні 5 грн це 20%.
Аватар користувача
Sigma
Модератор
 
Повідомлень: 18069
З нами з: 26 січня 2009, 13:22
Репутация: 928

Повідомлення Sigma » 06 липня 2019, 23:32

Якщо подивитися на ситуацію об"єктивно.
Орги, які не включають витрати на громадський транспорт це , як правило:

* Ті, хто робить роздачі тільки на своєму районі або живуть в пішій віддаленості від масових місць роздач (центр, 12 шк.).

* Живуть не біля масових місць роздач, але часто там бувають по своїх справах (спеціально на роздачу не їдуть).

* Ті, кому важливішими є моральні винагороди (щоб люди похвалили і/або бажання бути корисним), ніж врахування всіх витрат. Свого роду моральна компенсація дрібних матеріальних затрат.

* Ті, кому простіше втратити 20 грн, ніж вислуховувати, яка дорога доставка.
Особливо, якщо учасників орг свідомо у темі набрав мало учасників (кілька замовлень) і цим зависив суму витрат на одиницю товару - тут уже орг компенсує в якійсь мірі справедливо, імхо (Оргу важливіше не мати зайвого напряга з роздачами (його вибір), ніж втратити 20 грн. А учасники мають у СП без % тратити менше, ніж у СП з %.).

У мене особисто, якщо не всі витрати враховую, причини можуть бути різними, в т.ч., з вищеперечислених.



Також зазначу, що врахування оргом всіх розумних витрат (в т.ч., витрат на громадський транспорт) - абсолютна норма. У випадку СП з % ці витрати сидять у ставці.
От таксі, приміром, при малогабаритному товарі - "нерозумна" трата.
Аватар користувача
Sigma
Модератор
 
Повідомлень: 18069
З нами з: 26 січня 2009, 13:22
Репутация: 928

Повідомлення Sigma » 06 липня 2019, 23:41

Також врахуйте, що витрати на одиницю товару у СП з % найчастіше менші, ніж у СП без %.
Чим більше учасників (до певної міри), тим менше витрат получається на одиницю продукції.
Припустимо, доставка за дві кофти перевізником - 50 грн. За 10 шт. - 70 грн. У першому випадку витрати за доставку на одиницю будуть складати 25 грн, у другому - 7 грн.

Коли мова йде про СП з % організатор , як правило, зацікавлений у тому, щоб зібрати більше учасників, бо тоді його винагорода більша.
У випадку без% - зацікавленість у меншій кількоті учасників. Бо не хочуть зайвого напряга з оплатами, роздачами. *
Особливо, коли орг ділить витрати на всіх крім себе - то особисто йому розмір витрат на одиницю взагалі не грає ролі.
Особисто я, коли бачу, що в умовах "витрати на всіх, крім себе" і товар не дуже має попит, то в замовленні пишу, що моя бронь актуальна, якщо кількість учасників буде не менша 5-ти, наприклад.


* - у випадках, коли витрати на одиницю завищують (вказують більші, ніж є насправді), зацікавленість організатора у більшій кількості учасників і у так званому формально без% СП.
Аватар користувача
Sigma
Модератор
 
Повідомлень: 18069
З нами з: 26 січня 2009, 13:22
Репутация: 928

Re: Re:

Повідомлення MiraKatya » 07 липня 2019, 01:14

Sigma написав:
Kethrin написав:
MiraKatya написав:То це не без % СП, а зі ставкою. А всі ці нюанси варто вказувати: % оргу на картку, постачальнику, НП, проїзд, смс і т. д.

Тема то в розділі без %, ставка не вказана. Лише % картки і доставка. Я взагалі вперше чую про оплату проїзду і смс. Це або включати в ставку, або робити роздачі так, щоб не створювати додаткових витрат ні собі, ні людям. На крайняк - все прописувати в умовах. А то двояка ситуація виходить..


Тобто , оргу, який живе на Північному, робити роздачі лише на Північному? Тому, що на Ювілейному - лише на Ювілейному? Якщо сильно захочуть роздати в центрі (більшість учасників хочуть роздачу саме в центрі чи на 12 шк.), нехай пішки ходять або по замовчуванню витрати на тролейбус/маршрутку за рах організатора?

Дві заплановані роздачі не в своєму районі - це плюс 16 (трол.) або 24 (маршр.) грн до загальних витрат. Якщо на всіх учасників поділити, то в середньому - 1-2 грн/з учасника. Якщо одна роздача , то сума в два рази менша.

Багато хто так і робить)
Це все треба прописувати в темі, а то без % СП і вічні розборки чого я маю доплачувати. Або не казати, що займаюся благодійністю... :mrgreen:
Аватар користувача
MiraKatya
 
Повідомлень: 26521
З нами з: 14 жовтня 2011, 22:25
Репутация: 776

Re: Re:

Повідомлення Sigma » 07 липня 2019, 10:00

MiraKatya написав:Багато хто так і робить)
Це все треба прописувати в темі, а то без % СП і вічні розборки чого я маю доплачувати. Або не казати, що займаюся благодійністю... :mrgreen:

Багато хто так робить, але далеко не більшість.
Витрати на доставку включають у себе у т.ч. витрати на громадський транспорт. Це плюс до доставки перевізником 8-12 грн, якщо враховані кошти на одну роздачу. Чи 16-24, на дві. Зовсім недавно проїзд у тролейбусі коштував 3 грн, то сума взагалі помітною не була.

Суть питання це + 50 коп. -1 грн до витрат - в наш час це взагалі нічого. Ви, коли добираєтесь просто маршруткою чи тролейбусом до місця витрат і назад, платите у 8-12 раз більше. Хліб коштує у 14 раз дорожче. Особисто я не розумію,чому люди сваряться через цілком справедливу усього 1 грн (як і не розуміла дискусій з комісією банку 0,5%, наприклад), але, якщо бажаєте, розпишем і це в правилах до тем без%. Відпишіться про своє бачення.

Суть ситуації, описаної вище, взагалі у іншому. Там, питання до розподілі витрат.
Аватар користувача
Sigma
Модератор
 
Повідомлень: 18069
З нами з: 26 січня 2009, 13:22
Репутация: 928

Повідомлення erenim » 07 липня 2019, 11:42

Не туди повернули. Мене обурило що зі слів орга декілька замовників не врахували комісію її картки і цю суму вона розбила на всіх , і на тих хто врахував. Ще раз наголошую , справа не в сумі а в ситуації. Як на мене потрібно врахувати це до доставки тим хто не доплатив. І що доставку цю поділили на всіх порівну , не рахуючи в кого яке замовлення за о'ємом.ті основне чому мене питають ' з якою метою я цікавлюся доставкою".
Бо я до цього часу завжди скидала скріни , рахувала лише доставку в комісію, то виходить все не так
Аватар користувача
erenim
Комодератор
 
Повідомлень: 9232
З нами з: 09 червня 2012, 15:01
Звідки: Ювілейний (Вербова) Таня - о96628о477 , телефонувати з 11 до 19 год!
Репутация: 785

Повідомлення MiraKatya » 07 липня 2019, 12:39

Ну хто не оплатив комісію, то сам її має доплатити, а не розбивати на всіх замовників. Бо тоді це не чесно виходить.
А якщо про все вище, тоді варто це все прописувати в темі: комісія всіх карток, доставка, проїзд на роздачі, таксі, пальне. Тоді і питань не буде ніяких.
Ніколи не рахувала вартість дороги (буває під час розпродажу по 5-6 посилок). Теж не вірно робила, бо та ставка нічого не покриває тоді...
Аватар користувача
MiraKatya
 
Повідомлень: 26521
З нами з: 14 жовтня 2011, 22:25
Репутация: 776

Повідомлення Scarlet » 07 липня 2019, 13:02

А я, наприклад, стикалася з тим, що комісії постачальника не існує, а орги додають 1%.
За що?
Їхня картка при цьому теж без%
Аватар користувача
Scarlet
 
Повідомлень: 12272
З нами з: 01 березня 2014, 12:47
Репутация: 599

Повідомлення Scarlet » 07 липня 2019, 13:03

А ще було, що орг розплачувався кредитними коштами, і додавав далеко не 1%

І це вияснялось вже в листі про оплату чи доставку, точно не пам'ятаю куди доплюсовувались ті 7%
Аватар користувача
Scarlet
 
Повідомлень: 12272
З нами з: 01 березня 2014, 12:47
Репутация: 599

Re:

Повідомлення Sigma » 07 липня 2019, 22:42

erenim написав:Не туди повернули. Мене обурило що зі слів орга декілька замовників не врахували комісію її картки і цю суму вона розбила на всіх , і на тих хто врахував. Ще раз наголошую , справа не в сумі а в ситуації. Як на мене потрібно врахувати це до доставки тим хто не доплатив. І що доставку цю поділили на всіх порівну , не рахуючи в кого яке замовлення за о'ємом.ті основне чому мене питають ' з якою метою я цікавлюся доставкою".
Бо я до цього часу завжди скидала скріни , рахувала лише доставку в комісію, то виходить все не так

Чому не так? Робіть так і далі, як Вам зручно. Якщо Ви не завищуєте витрати для замовників - все інше Ваша справа і Ваш вибір.
Я, наприклад, теж не завжди ці витрати враховую. І це мій вибір.
Але навіщо подавати абсолютно нормальне врахування організаторами даних витрат як здирництво?
Аватар користувача
Sigma
Модератор
 
Повідомлень: 18069
З нами з: 26 січня 2009, 13:22
Репутация: 928

Re:

Повідомлення Sigma » 07 липня 2019, 23:02

MiraKatya написав:.
Ніколи не рахувала вартість дороги (буває під час розпродажу по 5-6 посилок). Теж не вірно робила, бо та ставка нічого не покриває тоді...

Давайте не будемо передьоргувати. Якщо є ставка , вона покриває все.
Витрати на гром.транспорт - це 8 - 12 грн (тролейбусом/маршруткою) на роздачу (це якщо спеціально треба їхати , а не по дорозі кудись). Навіть таксі при 5-6 посилках - це менше гривні на одиницю товару. При наявності ставки це дрібниці.
Дані витрати можуть відчуватися лише при її відсутності.

Взагалі, давно підіймали питання користувачі про анулювання розділу без %. Важко зараз сказати, наскільки це доцільно. Але розділ однозначно самий проблемний.
Аватар користувача
Sigma
Модератор
 
Повідомлень: 18069
З нами з: 26 січня 2009, 13:22
Репутация: 928

Re:

Повідомлення Sigma » 07 липня 2019, 23:12

erenim написав: Мене обурило що зі слів орга декілька замовників не врахували комісію її картки і цю суму вона розбила на всіх , і на тих хто врахував.

Комісію, так, має оплачувати той, хто її не оплатив.
erenim написав: І що доставку цю поділили на всіх порівну , не рахуючи в кого яке замовлення за о'ємом.

Це теж "так".
Аватар користувача
Sigma
Модератор
 
Повідомлень: 18069
З нами з: 26 січня 2009, 13:22
Репутация: 928

Re:

Повідомлення melik » 09 липня 2019, 18:00

Scarlet написав:А я, наприклад, стикалася з тим, що комісії постачальника не існує, а орги додають 1%.
За що?
Їхня картка при цьому теж без%

Таке можливо. У мене наприклад, віртуальна картка, при зарахуванні коштів комісії немає, але коли я оплачую на картку постачальника, у якого є комісія 0,5% то і з моєї теж знімається така комісія - 0.5%
Аватар користувача
melik
 
Повідомлень: 8122
З нами з: 09 вересня 2010, 21:14
Репутация: 829

Re: Re:

Повідомлення MiraKatya » 09 липня 2019, 18:49

Sigma написав:
MiraKatya написав:.
Ніколи не рахувала вартість дороги (буває під час розпродажу по 5-6 посилок). Теж не вірно робила, бо та ставка нічого не покриває тоді...

Давайте не будемо передьоргувати. Якщо є ставка , вона покриває все.
Витрати на гром.транспорт - це 8 - 12 грн (тролейбусом/маршруткою) на роздачу (це якщо спеціально треба їхати , а не по дорозі кудись). Навіть таксі при 5-6 посилках - це менше гривні на одиницю товару. При наявності ставки це дрібниці.
Дані витрати можуть відчуватися лише при її відсутності.

Взагалі, давно підіймали питання користувачі про анулювання розділу без %. Важко зараз сказати, наскільки це доцільно. Але розділ однозначно самий проблемний.

Ніхто не передьоргує, в мене так вийшло, що все віддала за знижкою від сайту (доставка за рахунок постачальника була). А посилки забирали машиною, самі. Тому там не було ніякої ставки. Хіба треба думати, про перепис правил. Але то таке.
А те що той розділ де немає ставки, вічно проблеми.
Востаннє редагувалось MiraKatya в 09 липня 2019, 19:59, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
MiraKatya
 
Повідомлень: 26521
З нами з: 14 жовтня 2011, 22:25
Репутация: 776

Re: Re:

Повідомлення MiraKatya » 09 липня 2019, 19:48

melik написав:
Scarlet написав:А я, наприклад, стикалася з тим, що комісії постачальника не існує, а орги додають 1%.
За що?
Їхня картка при цьому теж без%

Таке можливо. У мене наприклад, віртуальна картка, при зарахуванні коштів комісії немає, але коли я оплачую на картку постачальника, у якого є комісія 0,5% то і з моєї теж знімається така комісія - 0.5%

В мене теж так, тому що це недоцільне використання цих соцкарток.Навіть якщо не вибирати опцію оплатити за іншу людину комісію. А якщо раптом це треба зробити, то зніме 2 % з картки.
Аватар користувача
MiraKatya
 
Повідомлень: 26521
З нами з: 14 жовтня 2011, 22:25
Репутация: 776

Повідомлення Scarlet » 09 липня 2019, 20:22

Ну ок, а кредитні кошти без попередження?
Це типу зробити сп, перекрити в себе борг на картці, а потім заплатити постачальнику, при цьому комісію за поповнення розділити на учасників СП.
Браво
Аватар користувача
Scarlet
 
Повідомлень: 12272
З нами з: 01 березня 2014, 12:47
Репутация: 599

Re:

Повідомлення MiraKatya » 10 липня 2019, 10:26

Scarlet написав:Ну ок, а кредитні кошти без попередження?
Це типу зробити сп, перекрити в себе борг на картці, а потім заплатити постачальнику, при цьому комісію за поповнення розділити на учасників СП.
Браво

То це геть не прикольно. Як це так, але знаючи як деякі таке виробляли, вже нічому не дивуюся.
Аватар користувача
MiraKatya
 
Повідомлень: 26521
З нами з: 14 жовтня 2011, 22:25
Репутация: 776

Re:

Повідомлення ЛЕНТОЧКА777 » 10 липня 2019, 10:52

Scarlet написав:Ну ок, а кредитні кошти без попередження?
Це типу зробити сп, перекрити в себе борг на картці, а потім заплатити постачальнику, при цьому комісію за поповнення розділити на учасників СП.
Браво

це взагалі дивно( якщо всі оплатили перед викупом, а не на роздачі наприклад, то до чого тут її кредитка :shock:
Аватар користувача
ЛЕНТОЧКА777
 
Повідомлень: 7717
З нами з: 11 квітня 2014, 03:13
Репутация: 584

Re:

Повідомлення Рівняночка » 29 липня 2019, 23:57

Scarlet написав:А я, наприклад, стикалася з тим, що комісії постачальника не існує, а орги додають 1%.
За що?
Їхня картка при цьому теж без%

І я з таким стикалась. Комісія карти постачальника - 0%. Але при виставленні рахунка
Сумма с % банка
, і зразу включено 1%.
Аватар користувача
Рівняночка
 
Повідомлень: 11161
З нами з: 20 жовтня 2010, 12:55
Звідки: СП для рукодільниць - все для вишивки. З 9 до 18 не завжди можу відповісти на дзвінок.
Репутация: 1301

Re: Re:

Повідомлення Scarlet » 30 липня 2019, 07:55

ЛЕНТОЧКА777 написав:
Scarlet написав:Ну ок, а кредитні кошти без попередження?
Це типу зробити сп, перекрити в себе борг на картці, а потім заплатити постачальнику, при цьому комісію за поповнення розділити на учасників СП.
Браво

це взагалі дивно( якщо всі оплатили перед викупом, а не на роздачі наприклад, то до чого тут її кредитка :shock:

Щоб перекрився кредит до 25 -го числа, наприклад))
Аватар користувача
Scarlet
 
Повідомлень: 12272
З нами з: 01 березня 2014, 12:47
Репутация: 599

Re: Re:

Повідомлення OlyaKotyk9 » 30 липня 2019, 13:34

Рівняночка написав:
Scarlet написав:А я, наприклад, стикалася з тим, що комісії постачальника не існує, а орги додають 1%.
За що?
Їхня картка при цьому теж без%

І я з таким стикалась. Комісія карти постачальника - 0%. Але при виставленні рахунка
Сумма с % банка
, і зразу включено 1%.

Працюю з одним постачальником вже досить довго - завжди для оплати одна й так сама картка - 0,5 комісія у неї + у мене теж знімає 0,5= 1%
Періодично збирають у нас дівчата без% СП з того сайту- дехто пише що карта постачальника без комісії ....У мене не вистачає наглості спитати постачальника ( всетаки ще не моя справа) - мабуть у неї якісь різні картки чи як? ...Чи чому так ?
Аватар користувача
OlyaKotyk9
Комодератор
 
Повідомлень: 14380
З нами з: 29 квітня 2011, 14:33
Звідки: вул. Квашенка 2 (біля Торби на Вербовій) , т.0975129395 (viber)
Репутация: 3796

Повідомлення НаташаТВ » 11 серпня 2019, 21:39

Добрий вечір, хочу почути ваші думки про таку ситуацію, замовила куртку в Без % сп, отримала відразу ж на оплату, враховано 1% комісії і відразу ж написали оплатити за доставку 15грн.
Я дала відповідь що оплачу(за куртку ціну та % комісії) а за доставку після того як отримаю підтвердження ТТН щоб бачити яка сума буде за доставку.Так як не згідна з тим що маю оплачувати наперед суму яку орг просто так написала.


За це мене зняли зі збору, і сказали що знайдуть іншу людину на куртку.

Цікаво як хто вважає, чи маємо оплачувати наперед суму доставки.
Аватар користувача
НаташаТВ
 
Повідомлень: 31495
З нами з: 13 грудня 2012, 16:52
Звідки: Привіт Фото залишків надам на вайбер 0987178130
Репутация: 1896

Повідомлення Scarlet » 11 серпня 2019, 22:43

Так завжди: задаєте зайві запитання - получайте)
Хоча, може орг вже робила викуп і знає, скільки потягне доставка. 15 грн.- не так вже й багато..


П.с. вже сьогодні тема відредагована і вказано, що за доставку береться зразу :roll:
Аватар користувача
Scarlet
 
Повідомлень: 12272
З нами з: 01 березня 2014, 12:47
Репутация: 599

Re:

Повідомлення Olga797 » 12 серпня 2019, 07:40

Scarlet написав:Так завжди: задаєте зайві запитання - получайте)
Хоча, може орг вже робила викуп і знає, скільки потягне доставка. 15 грн.- не так вже й багато..


П.с. вже сьогодні тема відредагована і вказано, що за доставку береться зразу :roll:

Тема відредагована,бо вказувала,хто оплатив і одну замовницю видаляла зі збору.А те що за доставку беру одразу при оплаті на картку вказала одразу,як створювала тему(так у всіх моїх темах без %).
Olga797
 
Повідомлень: 9749
З нами з: 22 квітня 2017, 17:32
Звідки: Автовокзал 0961621747+вайбер.
Репутация: 508

Повідомлення Scarlet » 12 серпня 2019, 07:48

А як це у вас та сама куртка в звичайному сп зі ставкою 50 грн. 335грн.? viewtopic.php?f=108&t=431012
І в сп без комісії? 285 грн.
viewtopic.php?f=150&t=432030
Востаннє редагувалось Scarlet в 12 серпня 2019, 08:02, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Scarlet
 
Повідомлень: 12272
З нами з: 01 березня 2014, 12:47
Репутация: 599

Поперед.Далі

Повернутись до Шопінг (колишній Навколо СП)